Kvalifikacije za EP: Bh. fudbalerke namučile favorizirane Norvežanke

/ NSBiH
I u drugom kolu grupe 2 kvalifikacija za Evropsko prvenstva, koje se igraju u Doboju kod Kaknja, U-17 ženska reprezentacija BiH je poražena.

Ovaj put su favorizirane Norvežanke bile bolje od izabranica Ilije Lucića rezultatom 2:1. Baš kao i protiv Danske prije dva dana, BiH je bila ravnopravan protivnik i imala prednost nakon prvog poluvremena, ali su na kraju naše reprezentativke ostale bez bodova.

Naš tim poveo je u 21. minutu kada je Ajla Okanović odlično proigrala Minelu Gačanicu koja je izašla sama pred golmanicu Norveške i pogodila mrežu.

U drugom poluvremenu preokret u režiji Nygard i Griffin za pobjedu Norvežanki 2:1.

"Čestitam gošćama na pobjedi. Dok smo im mogli fizički parirati bilo je dobro, ali na kraju je ponestalo snage i koncentracije što su Norvežanke iskoristile", rekao je sector bh. tima Ilija Lucić.

Danska je u drugom meču grupe pobijedila Vels sa 2:0.

U posljednjem kolu 25. marta u 15 sati BiH će se sastati sa Velsom ali ova itakmica nema rezultatski značaj.