Senzacija: Eintracht Frankfurt izbacio Barcelonu

0

Senzacija večeri stiže iz Španije, slavna Barcelona ispala je uz Europske lige.

Senzaciju je priredio njemački Eintracht Frankfurt, koji je na Camp Nou slavio pobjedu od 3:2.

Prvi meč u Njemačkoj završen je 1:1 i svu su očekivali siguran prolaz bivšeg prvaka Europe.

Na Baščaršiji održano muzičko veče "U sevdahu duša moja"

Eintracht je već nakon 36 minuta vidio 2:0. Prvo je Kostić u četvrtoj minuti načeo Španjolce, da bi Kolumbijac Rafael Borre u 36. minuti donio velikih 2:0 za Eintracht.

Trećim golom u 67. minuti za Eintracht, a svojim drugim, srbijanski reprezentativac Filip Kostić zapečatio je sudbinu slavne Barce.

Poraz Barcelone u 91. minuti ublažio je Busquets, a prije toga Špancima je poništen gol zbog ofsajda.

U 11. minuti sudijske nadoknade Memphis Depay pogodio je iz penala za 3:2.

Eintracht će u polufinalu igrati protiv West Hama koji je deklasirao francuski Lyon. Eintrachtu će ovo biti drugi put da se plasira u polufinale Europske lige.