Senegal iznenadio Poljsku: Pao je najčudniji gol na Mundijalu

Nogometaši Senegala ostvarili su pobjedu od 2:1 nad Poljskom u posljednjem susretu prvog kola na Mundijalu.

Oni su u grupi H ostvarili veliki trijumf, a ključni moment na utakmici dogodio se u poljski golman Wojciech Szczesny kardinalno pogriješio u 60. minuti.

Napadač Senegala je ušao u igru dok je odbrana Poljske vraćala loptu svom golmanu, Nianga niko nije primijetio, on se ušunjao ukrao loptu i postigao gol za 2:0 pored nemoćnog golmana Juventusa.

Senegalci su u prvom poluvremenu poveli u 39. minuti autogolom Cioneka. Šutnuo je Idrisa Gueye sa nekih 20 metara, lopta je pogodila štopera Poljske i završila u mreži.

Prvo poluvrijeme je bilo jedno od najslabijih koje smo gledali u prvom kolu. Izuzev gola Senegala, malo je bilo prilika za postizanje gola.

U drugom dijelu, Poljaci su krenuli na sve ili ništa. Pokušali su da dođu do gola koji bi im donio barem bod, ali se tada dogodilo nepotrebni izlazak prema centru igrališta golmana Szczesnyja sve pokvario.

Tračak nade donio je Krychowiak u 85. minuti kada je smanjio rezultat na 1:2, ali dalje od toga Poljaci nisu mogli.

Nešto ranije, Japan je u ovoj grupi sa 2:1 pobijedio Kolumbiju. Od 20 sati Rusija i Egipat igraju prvi meč drugog kola.