Sarajevo ubjedljivo na Koševu, Tuzlake ispratili sa tri gola

U trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, Sarajevo je upisalo pobjedu. Na stadionu 'Asim Ferhatović Hase' je savladalo tuzlansku Slobodu.

Poruke 'Hordi zla' uoči utakmice protiv Bate Borisova u Zenici

Izabranici Husrefa Musemića su goste pobijedili rezultatom 3:0. Za bordu klub su pogađali Haris HandžićAnel Hebibović dva puta

Sarajevo - Sloboda - undefined

Već u petoj minuti je Handžić zatresao mrežu Tuzlaka. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Navijači su na gol čekali do 76. minute kada se Hebibović upisao u listu strijelaca. Devet minuta kasnije, radost 'Hordama zla' je ponovo donio Hebibović.

Ovom pobjedom, tim sa Koševa se plasirao na prvu mjesto Premijer lige. Imaju isti broj bodova kao i Čelik.

Sloboda je sedmoplasirana sa četiri boda.

Tuzla City je bila bolja od Borca. Dvosturki strijelac za domaćine je bio Vojo Ubiparip, dok je za Banjalučane gol postigao Stojan Vranješ.

Zvijezda City i Mladost su remizirali. Odigrali su 1:1. Ognjen Đelmić je pogodio za Zvijezdu, dok je gostima izjednačenje donio Mario Crnički.

U prvoj utakmici trećeg kola, Velež je ponovo izgubio. Kao domaćini su poraženi od Čelika rezultatom 1:2. Rođene je u vodstvo doveo Ubiratan Brandao de Souza izvođenjem jedanaesterca. Gosti iz Zenice su slavili golovima Ermina Huseinbašića i Vedrana Vrhovca.