Sarajevo u Prijedoru odigralo šampionski: Velika tri boda za mir u kući

0

Nogometaši Sarajeva u Prijedoru su došli do nove pojede, druge u ovoj sezoni.

Tim s Koševa je u okviru četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 2:0 pobijedio Rudar i približio se vodećoj Slobodi na četiri boda zaostatka.

Nekadašnji šampion BiH posao protiv Rudara obavio je u prvom poluvremenu kada su postigli dva gola.

Rudar je bolje otvorio utakmicu, ali se u prvih 20 minuta istakao golman Sarajeva, Belmin Dizdarević.

Rudar je u devetoj minuti imao dobru šansu nakon prekida, ali je Jakupović šutirao pored gola. Kod te akcije loše je reagirao Selmir Pidro, koji je ostavio Jakupovića samog. No, igrač Rudara glavom je šutirao pored desne stative gola Sarajeva.

Prijedorčani su u 19. minuti odigrali odličan kontranapad. Imali su situaciju - 5 na 3. Na kraju akcije je šutirao je Santos, ali je udarac odbranio Dizdarević.

Sarajevo je sredinom prvog poluvremena došlu u vodstvo od 1:0. To je bio mat iz tri poteza. Golman Dizdarević je ispucao loptu, Bodul je prebacio do Dražena Bagarića koji je izašao sam pred golmana Rudara Ščekića i lobovao ga za vodstvo od 1:0.

Od 52. do 55. minute, Sarajevo je imalo tri velike prilike da ranije ovjeri pobjedu.

Prvo je u 52. minuti u prilici bio Halid Šabanović, ali je njegov udarac izblokirao Pekija.

Dva minuta kasnije obrukao se Rijad Kobiljar. Veznjak tima s Koševa je izašao jedan na jedan sa golmanom Ščekićem, ali šutirao je pored gola.

U 55. minuti prazan gol promašio je Đokanović.

Do kraja susreta nije došlo do promjene rezultata - tako da je Sarajevo došlo do tri vrijedna boda.

U narednom kolu, tim s Koševa lovi prvu pobjedu pred svojim navijačima - nakon što su izgubili tri meča zaredom (Milsami, Tuzla City i Zrinjski). Protivnik će radnik iz Bijeljine.