Sarajevo slavilo protiv Mladosti i stiglo Željezničar na vrhu tabele

Nogometaši Sarajeva ostvarili su pobjedu u susretu 11. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine u Doboju kod Kaknja i na vrhu tabele se izjednačili sa Željezničarom, koji također ima 23 boda.

Tim s Koševa slavio je u Doboju kod Kaknja protiv Mladosti sa 3:0, te nastavio seriju pobjeda, a sa tri nova boda su konkurentni sa komšijama s Grbavice u borbi za novu titulu.

Sarajevo je u prvom dijelu riješilo pitanje pobjednika.

Igrala se 10. minuta kada je tim s Koševa poveo sa 1:0. Strijelac je bio Slobodan Milanović nakon sjajne akcije Bordo tima.

Pogledajte gol Slobodan Milanović:

Nogometaši Sarajeva u 32. minuti stigli su i do drugog gola. Strijelac je bio Mersudin Ahmetović. Golgeter Bordo tima iskoristio je grešku odbrane domaćina i rutinski realizirao akciju za veliko vodstvo od 2:0.

Pogledajte gol Ahmetovića:

Igrala se 28. minuta kada je kapiten Sarajeva Krste Velkoski promašio penal. Njegov udarac odbranio je Tarik Abdulahović.