Sarajevo šampionski odigralo u Vrapčićima i ovjerilo plasman u Europu

1

Sarajevo je uspjelo izboriti plasman na europsku scenu za narednu sezonu.

Tim s Koševa je šampionski odigrao u Vrapčićima i sa 5:3 nadigrao Velež, uz tri gola Renana Oliveire.

Sa ova tri boda, kolo prije kraja, Bordo tim je učvrstio treću poziciju na tabeli Premijer lige BiH.

Ministarstvo kulture i sporta KS planira značajna ulaganja oko 12 miliona KM u nove projekte

Sarajevo je loše otvorilo meč. Velež je već u trećoj minuti stigao do vodstva. Strijelac je bio Anđušić.

[UŽIVO] FK Velež Mostar - FK Sarajevo 1:0 4' I G⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️L! Anđušić pogađa za 1:0! BRAVO NEMANJA! BRAVO ROĐENI! Samo jako! Samo zajedno! #musvdg #RođeniZaVječnost #PLBiH

Posted by FK Velež Mostar on Sunday, May 21, 2023

Bordo tim je uspio do izjednačiti u 11. minuti.

Strijelac je bio Dal Varešanović na asistenciju Ziljkića.

11’ | GOOOOL 🔥 Varešanović FK Velež 1:1 FK Sarajevo

Posted by FK Sarajevo on Sunday, May 21, 2023

Upravo je Ziljkić u 24. minuti pogodio za preokret tima sa Koševa i vodstvo od 2:1. Bio je to pravi eurogol.

Do kraja poluvremena tim s Koševa je imao tri dobre prilike preko Oliveire, Vrančića i Ziljkića, ali promjene rezultata nije bilo.

I u drugom dijelu Bordo tim je dominirao. U 57. minuti smo vidjeli novi gol Sarajeva. Strijelac je bio sjajni Renan Oliveira. Pola posla obavio je Dal Varešanović. U ovoj akciji dva puta je pogođena i stativa.

Nakon trećeg gola Sarajeva ušlo se u mirniji period igre. Rođeni su bili 'potrošeni' nakon poraza u finalu Kupa BiH u Zenici protiv Zrinjskog (0:1) nekoliko dana ranije.

Ipak, do kraja susreta vidjeli smo još četiri gola. Prvo je Nermin Haskić bio strijelac za Velež u 74. minuti, da bi zatim na 4:2 vodstvo Sarajeva povećao ponovo Oliveira. Igrala se 76. minuta.

Isti igrač je postigao i svoj treći gol za 5:2 (84. minuta) i došao do prvog het-tricka u Premijer ligi BiH.

84’ | GOOOOOOOL 🔥 Oliveira FK Velež 2:5 FK Sarajevo

Konačnih 5:3 za Sarajevo postavio je Sijamija u 87. minuti.

S ovim porazom Mostarci su ostali bez europske scene.

U posljednjem kolu, Sarajevo će naredne nedjelje, 28. maja, na Koševu dočekati Igman iz Konjica, koji još nije osigurao opstanak u Premijer ligi BiH.