Sarajevo ponovo razočaralo navijače: Bordo klub remizirao sa Slobodom

1

Fudbaleri Sarajeva i Slobode odigrali su neriješeno (1:1) u 6. kolu Premijer lige BiH na stadionu Bilino Polje.

Sarajevo je krenulo žestoko i u prve tri minute stvorilo dvije velike šanse. Prvo je pokušao Ikić, a kasnije Suljić. Prvi udarac je otišao pored gola, a drugi je odbranio Bukvić.

Doktorica Larisa Čorda: Zašto su emocije jako važne za plodnost

Već u 16. minuti uslijedila je kazna. Nakon sjajne kontre Komazec iskosa s lijeve strane zakucava loptu iza leđa Dizdarevića. Pet minuta kasnije Vošnjak je pokušao povisiti prednost gosta, ali Dizdarević sada brani.

U 30. minuti Sarajevo je imalo nevjerovatnu šansu. Varešanović izalazi sam pred golmana gostiju, Bukvić mu brani, onda šut Mulahusejnovića blokira jedan igrač tuzlanske ekipe, da bi na kraju Ikić pogodio prečku.

Posljednju šansu u prvom dijelu imao je Varešanović koji očajno šutira u 43. minuti.

HT | Kraj prvog poluvremena! ⚽️ #fksarajevo #bordobijeli

Posted by FK Sarajevo on Friday, August 19, 2022

Odmah je Sarajevo imalo dobru šansu ali Mulahusejnović i Varešanović kasne na ubačaj Ikića.

U 51. minuti bordo tim dolazi do poravnanja. Suljić je dodao do Mulahusejnovića koji sjajno šutira i pogađa mrežu Tuzlaka za 1:1.

U 60. minuti zamalo preokret. Đokaović je dobro šutirao s distance, ali lopta ide pored gola. Šest minuta kasnije u šansi je Ikić, ali brani Bukvić. Nekoliko minuta kasnije pokušao je Đokanović, ali Bukvić to sjajno brani.

Sarajevo je do kraja imalo još nekoliko šansi, a najveća je bila penal u sudijskoj nadoknadi. Kapić je šutirao, ali Bukvić je odbranio. Do kraja nije bilo promjene i ostalo je 1:1