Bordo tim ima minimalnu prednost nakon 45 minuta igre u Armeniji

Fudbalski klub Sarajevo u ovim trenucima igra utakmicu prvog pretkola Europske lige protiv armenskog predstavnika Banantsa u Jerevanu. Nakon prvih 45 minuta rezultat je 2:1 za Sarajevo.

Bordo tim je bolje otvorio utakmicu i do vodstva je došao već u 16. minuti susreta.

Nakon centaršuta Dušana Hodžića najviši u šesnaestercu Banantsa bio je Mersudin Ahmetović i glavom zatresao mrežu Banantsa.

Do drugog gola Bordo tim je došao samo pet minuta kasnije. Odlično su kombinirali Ahmetović i Velkoski, a kapiten Sarajeva ostavio je loptu za Emira Halilovića koji drugi put danas trese mrežu Banantsa.

Konačni rezultat prvog poluvremena postavio je Ayvazyan iz sobodnog udarca u 34. minuti. Pavlović je loše intervenisao i domaćin je smanjio rezultat.