Sarajevo i Zrinjski slavili pobjede i nastavljaju utrku za prvaka BiH

Nogometaši Sarajeva zadržalt će prvo mjesto na tabeli i nakon 28. kola. Tim s Koševa je danas, pred svega 800 navijača, stigao do tri važna boda u utrci za prvaka Bosne i Hercegovine.

Nadigrana je Mladost iz Doboja kod Kaknja, a Bordo ekipa je posao riješila u prvom poluvremenu kada su postignuta dva gola.

Puleni Husrefa Musemića prvi put mrežu gostiju su zatresli u 20. minuti kada je Anel Hebibović postigao lijep pogodak za 1:0.

Pogledajte gol:

Igrala se 34. minuta kada je na semaforu pisalo 2:0 za Sarajevo. Strijelac je bio Stanojević.

Pogledajte zgoditak:

U drugom dijelu tim s Koševa je držao loptu u svojim novogama i mirno priveo meč kraju.

S nova tri boda Sarajevo je zadržalo četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Zrinjski. Aktuelni prvak iz Mostara slavio je sa 1:0 protiv Slobode, a gol odluke postigao je Filipović u 37. minuti.

Velika tri boda u utrci za Europu ostvario je Radnik na gostovanju u Gabeli, gdje su protiv GOŠK-a slavili sa 2:1.

Zvijezda 09 je deklasirala Čelik (4:0), dok je Krupa nadigrala konkjrenta za opstanak Tuzla City sa 1:0.

Večeras od 20 sati na Grbavici derbi igraju Željezničar i Široki.