Herojski poraz Sarajeva: Celtic bolji za dva gola

Utakmica prvog pretkola Lige prvaka između Sarajeva i Celtica završena je rezultatom 1:3.

Sarajevo je povelo u 30. minute golom Oremuša, a Celtic dolazi do poravnanja četiri minuta kasnije snažnim i preciznim udarcem Johnstona s dvadesetak metara udaljenosti.

U prvom poluvremenu utakmice na Koševu prvak BiH je pokazao da može parirati Škotima. Sarajevo je favorizovanom protivniku prepustilo posjed lopte i nastojalo ugroziti protivnika iz kontranapada, a ta taktika Husrefa Musemića pokazala se učinkovitom.

Kako se bližio kraj poluvremena Celtic je pojačavao pritisak prema golu Kovačevića , što je rezultiralo s još nekoliko prilika za gostujući sastav, koje na sreću predstavnika BiH nije uspio realizovati.

S druge strane Sarajevo je prikazalo odličnu igru i može se nadati pozitivnom rezultatu do kraja ovog meča.

Na početku drugog poluvremena, fudbaleri Celtica stigli su do vodstva protiv Sarajeva u 51. minuti susreta, a gol je postigao Edouard.

U 69. minuti bomba Milanovića iskosa, ali pogađa samo vanjski dio mreže Celtica.

Igrala se 73. minuta kada je sjajnu akciju organizovalo Sarajevo, ali na kraju Rahmanović ne uspijeva uputiti udarac.

U 77. minuti fudbaleri Sarajeva tražili su penal, ali je glavni sudija odlučio da nije bilo faula.

U 85. minuti Sinclair je pogodio petom za vodstvo od 3:1 Celtica.

Do kraja meča, iako je Sarajevo igralo ofanzivan fudbal, rezultat se nije mijenjao tako da je u prvoj utakmici pretkola Lige prvaka na Koševu slavio Celtic rezultatom 3:1