Sarabia heroj Španije, Jović presudio Šveđanima

0

Odigrani su novi mečevi 3. kola Lige nacija, a Španija je u Ženevi sa minimalnih 1:0 savladala domaću selekciju Švicarske.

Heroj Furije na ovoj utakmici bio je Pablo Sarabia, pošto je on postigao jedini gol na utakmici. Zatresao je mrežu Švicaraca već u 13. minuti, a ispostavilo se na kraju da je tako i donio pobjedu svom timu.

U duelu iste grupe Portugal je na svom terenu slavio s 2:0 protiv Češke. Strijelci golova bili su Joao Cancelo u 33. i Goncalo Guedes u 38. minuti.

Sve spremno za koncert povodom Dana Evrope: Više od 250 đaka iz Sarajeva prisustvovalo probi u NPS

Portugal je na vrhu tabele sa 7 bodova, a slijede Španija sa 5, Češka s 4 i Švicarska bez bodova.

U Ligi B Srbija je uspjela da u Solni savlada Švedsku s minimalnih 1:0. Heroj komšija večeras je Luka Jović.

Napadač Real Madrida je za pobjedu Srbije pogodio u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Kosovo je u Ligi C uspjelo u golijadi da nadigra Sjevernu Irsku i slavi sa 3:2. Vedat Muriqi je zabio dva gola, a jedan je postigao Zymer Bytyqi, piše SC Sport.