San o tituli još traje: Džeko, Krunić i društvo preokretom do pobjede

1

Fenerbahce je uspio zadržati korak za Galatasarayjem nakon što je večeras u susretu 29. kola Super lige savladao Pendikspor nakon preokreta s 4:1.

Gosti su šokirali domaće golom u 30. minuti, koji je postigao Halil Akbunar.

Nekoliko minuta ranije je zbog koškanja s protivničkim golmanom Erdemom Canpolatom i rasprave sa sudijom bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (37) zaradio je žuti karton.

Erdogan povodom odluke Turske: 'Prekidamo trgovinske odnose sa Izraelom'

Džeki je nedugo poslije gola Pendikspora stradala arkada prilikom jednog vazdužnog duela, zbog čega je u nastavku igrao zamotane glave.

Tražio je Dijamant jednom prilikom penal, a također je rizikovao crveni karton ispucavanjem lopte.

Nezgodna povreda Edina Džeke, krvave glave morao napustiti teren

Džeko je u 57. minuti imao dobru šansu, no odbranio mu je golman gostiju.

Dvije minute kasnije Fenerbahce je poravnao sjajnim dalekometnim udarcem Merta Hakana Yandasa.

Gosti su u 71. minuti ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Welinton.

Minut kasnije naš Rade Krunić (30) imao je veliku priliku da zabije za preokret i postane junak svoje ekipe, ali je pogodio prečku.

Dijamant srušen u šesnaestercu: Da li je bio penal nad Džekom?

Ipak, domaći tim je u 87. minuti stigao do preokreta poslije dosuđenog penala, koji je u gol pretvorio Michy Batshuayi.

U sudijskoj nadoknadi su preko Ferdija Kadioglua (90+4) i Irfana Cana Kahvecija (90+9') potvrdili pobjedu.

Dok je Krunić odigrao cijeli meč, Džeko je zamijenjen u 92. minuti.

Fenerbahce je tako zadržao priključak za vodećim Galatasarayjem, koji mu sada bježi dva boda.