Šampionsko Sarajevo sa novim trenerom Simonom Rožmanom najavilo put prema tituli

2
R. R.

Nogometaši Fudbalskog kluba Sarajevo u petak, 11. augusta, savladali su na Koševu ekipu Posušja  sa 3:0, u prvom susretu trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na samom početku susreta, Bordo momci su imali dvije sjajne prilike u petoj i 10. minuti. Vrančić je šutirao i zatresao okvir gola, da bi kasnije Oliveira ukrao loptu, ali iz teške pozicije šutira pored gola.

Posušje se uspjelo osloboditi početnog pritiska te Sarajevo nije uspjelo naći rješenje kako bi dodatno ugrozilo gol hercegovačke ekipe.

Ovo je lista zemalja koje će biti kosponzori rezolucije o Srebrenici u Generalnoj skupštini UN-a

Rješenje je stiglo u trećoj minuti sudijske nadoknade kada tim s Koševa dolazi do pogotka. Ziljkić je centrirao loptu, a nakon loše reakcije golmana mrežu je zatresao Oliveira.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0.

Kraj prvog poluvremena rezultatom 1:0 ☑️

Posted by FK Sarajevo on Friday, August 11, 2023

Na početku drugog poluvremena nije bilo šansi, da bi zatim Posušje imalo veliku priliku kada se Mustafić poigravao i izgubio loptu. Boban je izašao sam na Šahinovića koji zaustavlja njegov udarac i čuva vodstvo Sarajeva.

Sarajevo je ubrzo nakon toga došlo do šanse koju nije iskoristilo, ali je zato u 68. minuti Ziljkić udvosručio prednost Bordo tima. Bekavac je faulirao Beganovića u šesnaestercu Posušja te je sudija pokazao na bijelu tačku.

+3 🤞

Izabranici Simona Rožmana potpuno su deklasirali Posušje u 74. minuti, a Ziljkić je ponovo bio strijelac.

U narednom kolu FK Sarajevo gostuje 19. augusta kod FK Tuzla City.