Sampdoria potopila nemoćni Napoli: Quagliarela postigao gol petom

Nogometaši Sampdorie su u trećem kolu italijanske Serie A sa 3:0 pobijedili viceprvaka Napoli, na čijoj klupi sjedi legendarni stručnjak Carlo Ancelotti, koji je doveden da titulu donese donese u grad podno Vezuva.

Junak pobjede domaćina bio je dvostruki strijelac Defrel. Ipak, najbolji potez na utakmici viđen je kada je bivši igrač Napolija, Quagliarela, petom u 75. minuti zatresao mrežu neoćnih gostiju.

Od naših igrača na Apeninima vrijedi izdvojiti pobjedu Lazija protiv Frosinonea (1:0), a Senad Lulić je odigrao cijelu utakmicu.

Cijeli meč odigrao je i Rade Krunić u remiju bez golova između Chieva i njegovog Empolija, dok je u ljepotici večeri Sassuolo sa 5:3 pobijedio Genou za koju je svih 90 minuta nastupio Ervin Zukanović.