Novi poraz Zmajeva: SAD bolje od BiH u prijateljskom meču u Los Angelesu

0
S.G.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Los Angelesu u prijateljskoj utakmici od selekcije SAD-a rezultatom 1:0.

Meč je odigran u Carsonu na stadionu Dignity Health Sports Park pred nekoliko hiljada gledalaca među kojima je bilo i pristalica našeg tima.

Oba tima su nastupila od igrača sastavljenih iz domaćih liga, a nakon 90 minuta mreže su ostale netaknute iako su i jedni i drugi imali svoje prilike. Krenimo redom.

Upozorenje građanima: Planirani radovi mogu uzrokovati prekide vodosnabdijevanja u ovim ulicama

Prvi su zaprijetili Amerikanci preko Acoste koji je u 6. minuti šutirao pored gola. Malo nakon njega priprijetio je i Pepi, no bez učinka.

Na prvi kakvu-takvu priliku bh. tima čekali smo pola sata kada je Barišić u velikoj gužvi nekako uspio šutirati, ali je izblokiran bio udarac igrača Zrinjskog.

Samo minutu nakon toga najbolju priliku na utakmici nije iskoristio domaći fudbaler Norris čiji udarac sa svega par metara sjajno brani Ćetković.

Detalji sa utakmice u Los Angelesu - undefined

U samom finišu prvog dijela veliku glupost napravio je Amar Begić koji je na sredini terena bez ikakve potrebe žestoko faulirao Acostu za šta mu je sudija pokazao direktan crveni karton.

Time je igrač Borca napravio medvjeđu uslugu svom timu koji je u nastavku meča morao igrati dosta defanzivnije.

Drugi dio meča Amerikanci nisu uspjevali ozbiljnije da ugroze našeg golmana. Stiče se utisak da su domaći bili opasniji dok je odnos snaga na terenu bio ravnopravan.

U drugom poluvremenu, ruku na srce, viđena je prava uspavakna, a jedno što vrijedi izdvojiti, osim gola, je udarac Savića koji je otišao malo pored gola domaćih.

I kada se mislilo da ćemo vidjeti remi na jedan odbitak je naletio rezervista Bassett i pogodio mrežu Dizdarevića koji je ušao u drugom dijelu.

Priliku za igru su dobili svi igrači u našem timu osim Vrhovca.