Rođeni na krilima navijača savladali AEK: Golovi Pršeša i Zajmovića za historiju

1
N. Ka.

Velež je večeras na Grbavici savladao AEK, rezultatom 2:1.

Rođeni su nastavili da ispisuju historiju mostarskog kluba.

Snažno su momci iz Mostara otvorili utakmicu i krenuli otvoreno prema golu grčkog gola.

Prvi gol na utakmici u 12. minuti dali su gosti. Odlična prilika i Karim Ansarifard je matirao golmana Veleža.

Samo dvije minute poslije Omar Pršeš je pogodio za izjednačenje i Grbavica je proključala. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme je počelo slično kao i prvo, Velež je krenuo jako sa prvim sudijskim zviždukom.

Dženan Zajmović je u 53. minuti zatresao mrežu AEK-a.

Ćosić je sjajno prošao i uposlio Zajmovića, koji se odlično snašao i matirao golmana AEK-a za konačni rezultat.

! / Velež piše historiju: Pogledajte Zajmovićev pogodak za vodstvo

Velež je nastavio da sanja san nakon 33 godine.

Revanš je zakazan za sedam dana u Atini. Pobjednik ovog dvomeča u trećem pretkolu Konferencijske lige igrat će vjerovatno protiv švedskog Elfsborga koji je danas u prvoj utakmici savladao Milsami sa 4:0.