Remi u derbiju: Aničić u sudijskoj nadoknadi spasio Bordo tim od poraza

0
A. Ka.

U okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo je na domaćem terenu pred svojim navijačima remiziralo protiv Borca.

Na kraju je bilo 1:1, a strijelci su bili Nišić (2.) i Aničić (94.).

Bordo tim tako već dvije utakmice ne zna za pobjedu, budući da su u prošlom kolu prosuli bodove i protiv Sloge u Doboju (3:0).

Ko je poznati pjevač koji je omiljen u Jugoslaviji: Bio je u braku s glumicom

Borac je i s ovim bodom ostao na liderskoj poziciji.

Banjalučani su bolje otvorili utakmicu. Već u prvoj minuti su imali korner, a minut poslije došli su i do vodstva.

Blagaić je odlično uposlio Nišića koji je lijepo savladao Šahinovića za 1:0.

Domaći u petoj minuti uzvraćaju preko Hasića koji šutira iz slobodnog udarca. Stativa je bila saveznik gostiju.

U 12. minuti uslijedio je prekid zbog bakljade najvatrenijih navijača Sarajeva - Hordi zla.

Na prvo naredno uzbuđenje čekalo se do 25. minute, kada je Čavić šutirao, ali lopta odlazi pored gola domaćih. Ponovo uzvraća Bordo tim, Mustafić šutira, ali je siguran Mijatović.

Iako su Banjalučani imali prednost, nastavili su sa napadima. U 33. minuti Jurilj šutira nakon ubačaja Blagaića, ali lopta ide daleko od gola.

Svega minutu poslije i Grahovac je probao, ali bez veće opasnosti.

U 37. minuti Mustafić je šutirao, ali lopta odlazi preko gola gostiju.

Novi prekid uslijedio je u 41. minuti, ponovo zbog bakljade domaćih navijača. U sudijskoj nadoknadi Beganović je ubacio, Penaranda je pokušao atraktivno, ali nije bio uspješan. Lopta je u nastavku akcije došla do Ziljkića, ali i ova prilika odlazi u nepovrat.

Rezultat se nije mijenjao u prvom dijelu utakmice, pa su Banjalučani sretniji otišli na odmor.

Sarajevo je moglo do poravnanja već u 49. minuti. Hasić je savladao golmana gostiju, ali u posljednji trenutak Banjalučane spašava Herera. U nastavku umalo i autogol, ali mreža je mirovala.

Sarajevo u nastavku utakmice imalo veći posjed lopte. U 60. minuti domaći kreću u kontru, ali se spetljao Ziljkić.

U nastavku je Bordo tim pokušavao, ali se većinom radilo o bezopasnim napadima.

Borac je mogao rješiti pitanje pobjednika u 74. minuti, ali se Aničić nije baš najbolje snašao.

Od 82. minute Borac je igrao sa 10 nogometaša, nakon što je isključen Pejović zbog grubog starta.

Svega sedam minuta poslije Sarajevo je ponovo moglo do poravnanja. Vrančić atraktivno petom proigrava Kyeremeha, ali je on neprecizan.

U sudijskoj nadoknadi Aničić spašava bordo tim. Na kraju je bilo 1:1.