Real osvojio Super kup Španije: Hat-trick čudesnog Viniciusa, Barcelona završila meč s desetoricom

0

U toku je utakmica finala Superkupa Španije između Real Madrida i Barcelone. Odličan susret za sada igraju oba tima, a trenutni rezultat utakmice je 3:1 za Real.

Kraljevski klub u vodstvo je doveo Vinicius Jr. Majstorski je Brazilca proigrao Jude Bellingham, izbacio cijelu odbranu, a Vinicius je sam istrčao pred vratara Penu i poentirao za 1:0.

Već u 10. minuti prednost je bila udvostručena. Ponovno su Bijeli iskoristili visoku posljednju liniju Barcelone. Carvajal je proigrao Rodryga, a ovaj lako asistirao Viniciusu za drugi pogodak Brazilca.

Otkriveno ko su članovi žirija koji su razbjesnili Mariju Šerifović: Srbiji dali samo tri boda

Pogodak za 1:0 pogledajte OVDJE, a za 2:0 OVDJE.

Da utakmica ne ode u potpunosti u jednom smjeru pobrinuo se Robert Lewandowski. Poljak je zabio fantastičan pogodak, na rubu šesnaesterca dočekao je loptu na volej i "zakucao" iza golmana Lunina.

Edin Džeko promašio penal: Dijamant pogodio stativu, drama se nastavlja

U 39. minuti Real je ponovo udvostručio prednost. Vinicius je srušen u kaznenom prostoru, a isti igrač ga je i realizirao te tako osigurao hat-trick prije kraja poluvremena.

Pogodak za 2:1 pogledajte OVDJE, a za 3:1 OVDJE.

Konačnih 4:1 postavio je Rodrygo. Valverde je povukao po desnoj strani i sjajnom loptom našao Viniciusa na drugoj strani. On je u sredini tražio Bellinghama, taj pas je blokiran, ali je lopta pala tačno pred Rodryga, koji lijepim udarcem pogađa za 4:1.