Real Madrid savladao Barcu u El Clasicu: Pjanić odgledao utakmicu sa klupe

3

Real Madrid pobijedio je Barcelonu na Nou Campu, u El Clasicu koji se igrao u okviru 7. kola španske La Lige, rezultatom 3:1.

Iako na tribinama nije bilo navijača zbog mjera za suzbijanje pandemije koronavirusa, nogometaši su pružili fantastičnu partiju i svi koji su gledali utakmicu pokraj TV ekrana mogli su da uživaju u fudbalu.

Na samom otvaranju utakmice u 6. minuti Real Madrid stigao do vodstva nakon sjajne akcije koju je u pogodak pretvorio Valverde.

Ovaj vezni nogometaš izašao je sam ispred Neta s desne strane i sjajno pogodio u dalji ugao za vodstvo svog tima.

Messi je sjajno uposlio Albu, ovaj centrirao za Fatija, a mladi napadač Barcelone pogađa za 1:1 i vratio Barcu u igru.

U 61. minuti Lenglet je povukao Sergija Ramosa i nakon što je provjerio na VAR-u pokazao je na bijelu tačku.

Ramos je lagano pogodio, a Real je došao u vodstvo od 2:1.

Luka Modrić je u 90. minuti pogodio za konačni rezultati, od 3:1.

Miralem Pjanić je ovu utakmicu proveo na klupi.