Real Madrid osvojio španski Kup kralja: Rodrygo zvijezda večeri, pogledajte kako su srušili Osasunu

0

Nogometaši Real Madrida osvojili su španski Kup kralja nakon pobjede protiv Osasune u finalu rezultatom 2:1 i tako osvojili 20. trofej u ovom takmičenju.

Klub je sjajno započeo meč i već u drugoj minuti preko Rodryga dolazi u vodstvo od 1:0, no iako su imali još nekoliko dobrih šansu, s minimalnom prednosti Reala se odlazi na pauzu.

Osasuna se vratila u 58. minuti kada je Torro pogodio za 1:1 za erupciju navijača ovog kluba na stadionu De La Cartuja u Sevilli.

Dragan Bursać: Arnaudija, suza na licu Banjaluke, od utorka postaje njen najljepši osmijeh!

Slavlje je brzo prekinuto, s obzirom na to da je 12 minuta poslije Rodrygo postigao svoj drugi gol, te tako donio prednost klubu, kao i pobjedu i osvajanje Kupa Kralja.

Za trenera Reala Carla Ancelottija ovo je deseti trofej koji je osvojio s klubom u dva mandata, a posebno treba biti zahvalan golmanu Thibautu Courtoisu, koji je na kraju zabilježio četiri sjajne odbrane.

Ovo je ukupno 20. trofej Kupa kralja za Real Madrid, a prvi od sezone 2013/2014, odnosno šesti od sezone 2001/02.