Rapsodija u crvenom, Liverpool deklasirao Crystal Palace

0

Nestvaran meč odigrao je Liverpool danas u Londonu, gdje je na Selhurst Parku ponizio ekipu Crystal Palacea savladavši je sa čak 0:7.

Jurgen Klopp je odlučio da Mohameda Salaha u ovom meču ostavi na klupi, a i bez njega su Redsi izgledali potpuno nadmoćno nad Palaceom te su već u prvom dijelu stigli do vodstva od 0:3 golovima Minamina, Manea i Firmina.

Minaminu je to bio prvijenac u Premiershipu. U nastavku već u 52. minuti Henderson povećava prednost gostiju na 0:4, a onda na teren ulazi i Salah.

Tada su nastale još mnogo veće nevolje za domaćina, a Egipćanin od tada bilježi asistenciju za Firmina i postiže još i dva pogotka za nestvaran rezultat od 0:7 za Liverpool.

Sada su Redsi prvi na tabeli sa 31 bodom, a prvi pratioc mu je Tottenham sa 25, ali Spursi svoj meč s Leicesterom tek trebaju da odigraju, piše scsport.ba.

Palace je na poziciji broj 12, a ima 18 osvojenih bodova.