PSV nakon šest godina čekanja osvojio naslov prvaka Nizozemske

0

PSV Eindhoven osigurao je 25. naslov prvaka Nizozemske pobjedom 4:2 nad Spartom Rotterdam u nedjelju na slavnom Philips stadionu, prekinuvši tako šestogodišnje čekanje na trofej.

Povela je Sparta golom Metinha, a onda je u 19. minuti autogolom izjednačio Said Bakari.

Nakon toga, Johan Bakayoko je u 26. minuti doveo PSV u vodstvo, ali je tri minute kasnije Olivier Boscagli zabio autogol i Sparta je izjednačila.

Počeo koncert legendarnog pijaniste Ive Pogorelića u Narodnom pozorištu Sarajevo

Boscagli se iskupio za autogol u 67. minuti kada je zabio za 3:2, a Jordan Teze je u 78. minuti postiogao četvrti gol za novog prvaka.

PSV-u je trebao samo bod da osigura naslov nakon što su u 32 prvenstvene utakmice doživjeli samo jedan poraz.

Tim iz Eindhovena je četiri kola do kraja prvenstva prvi s nedostižnih 87 bodova, dok je Feyenoord drugi sa 75 bodova.