PSG pregazio Barcelonu u gostima i Liverpool ubjedljiv protiv Leipziga

2

Fudbaleri Paris Saint Germaina su na Camp Nou ubjedljivo savladali Barcelonu sa rezultatom 1:4.

Barca je povela sa 1:0 u 27. minuti golom Messija iz penala, a nije se dugo čekalo na, pa su Parižani stigli do izjednačenja već u 32. minuti, golom Mbapea.

U drugom poluvremenu gosti su nastavili sa ubjedljivom igrom, a prilike su se redale.

Već u 65. minuti Mbape je pogodio za vodstvo svog tima.

Na 1:3 podigao je Moise Kean, pogotkom u 70. minuti, a za konačni rezultat pogodio je Mbape u 85. minuti.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić dobio priliku od 79. minute.

Barca je pokušavala da se vrati i sada je u zaista teškoj situaciji pred revanš na Parku prinčeva.

I Liverpool je bio bolji od Leipziga, englezi su savladali austrijsku ekipu rezultatom 0:2.

Salah je u 53. minuti pogodio za pogodak svog tima, dok je drugi gol postigao Sadio Mane, što je bio i konačan rezultat.

Revanš u Liverpulu se igra 10. marta, te bi trebao biti čista formalnost za Redse.