Prvi ovosezonski trijumf Barcelone u Ligi šampiona

0

Dvije od osam večerašnjih utakmica trećeg kola Lige prvaka odigrane su u terminu od 18.45 sati.

Barcelona je napokon došla do prve pobjede u ovosezonskom izdanju najjačeg takmičenja Starog kontinenta, ali jedva. S minimalnih 1:0 domaćin je na Nou Campu savladao kijevski Dinamo. Jedini pogodak na meču djelo je iskusnog stopera Gerarda Piquea, koji je odlično reagovao na ubačaj Jordija Albe u 36. minuti.

Red Bull Salzburg savladao je Wolfsburg. Mrežu gostiju iz Njemačke načeo je Karim Adeyemi već u trećoj minuti, da bi izjednačio Lukas Nmecha u 15. minuti.

Saša Magazinović dobio policijsku zaštitu

U drugom poluvremenu na scenu je stupio Noah Okafor, mladi švicarski reprezentativac utrpao je Wolfsburgu dva gola za konačnih 3:1, piše portal SC Sport.

Inače, večeras nas, od 21 sat, očekuje još čak šest mečeva Lige prvaka.