Prošlo je više od 20 godina: Pogledajte posljednjeg Bosanca i Hercegovca koji je osvojio Ligu prvaka

0

Edin Džeko i Rade Krunić će večeras imati šansu da se plasiraju u finale Lige prvaka, a od posljednjeg pobjednika iz Bosne i Hercegovine prošlo je više od 20 godina.

Inter, našeg Edina Džeke, i Milan, našeg Radeta Krunića, igraju drugi polufinalni duel večeras, 16. maja. U prvoj utakmici, rezultat je glasio 2:0, a prvi pogodak na meču bio je djelo našeg Dijamanta

Iako su u zaustatku, Krunić i njegovi saigrači će definitivno dati sve od sebe da oni zaigraju u Istanbulu 10. juna, u velikom finalu Lige prvaka.

Profesor Rosensaft poziva na priznanje genocida u Srebrenici - Jevreji jedinstveni u podršci BiH

Koji god od naših reprezentativaca prođe, to će biti velika stvar za Bosnu i Hercegovinu. Ljubitelji fudbala u našoj zemlji već šest godina čekaju na predstavnika u finalu ovog takmičenja.

Tada je Miralem Pjanić, sa svojim Juventusom, igrao finale protiv Real Madrida, koje su izgubili (4:1). Prije Pjanića, u finalu je bio i jedini osvajač Lige prvaka iz Bosne i Hercegovine.

Liga prvaka: Edin Džeko i Inter traže potvrdu karte za finale, Milan se nada čudu

Hasan Salihamidžić je 2001. godine sa svojim Bayern Munchenom došao do finala i osvojio Ligu prvaka, pobjedom nad Valencijom nakon penala. Popularni Brazzo je čak dobio priliku da šutira jedan jedanesterac, drugi u seriji za Bavarce, i realizirao ga.

Godinu dana prije toga, Elvir Baljić je bio dio ekipe Real Madrida koja je osvojila ovo takmičenje. Ipak, on je finale, kao i dobar dio te sezone, presjedio na klupi za rezervne igrače.

Godinu prije Baljića, Salihamdižić je igrao prvo finale s Bayernom, ali je Manchester United nevjerovatnim preokretom u posljednjim minutima oduzeo tu čast od našeg reprezentativca, koju je on ipak dobio dvije godine poslije.

Hasan Salihamidžić

Iako je osvajanje Lige prvaka za Džeku težak, a za Krunića skoro pa i nemoguć zadatak u ovoj sezoni, ipak vjerujemo da će naši Zmajevi odlično odigrati za svoje timove i učiniti nas ponosnim