Pripremna utakmica: Sarajevo pobijedilo Levski

0
Facebook / FK Sarajevo/Arhiva

Sarajevo je u novom pripremnom susretu savladalo Levski iz Sofije u Umagu (1:0), a bordo tim je svojevremeno izbacio ovaj bugarski klub iz kvalifikacija za Evropsku ligu.Levski je imao početnu inicijativu, ali se Sarajevo brzo oslobodilo početnog pritiska.

Bordo tim je uspio doći do prednosti u 56. minuti kada je Handžić izašao sam na golmana Levskog i pogodio za 1:0, piše SC sport

Četiri minute poslije, Tatar je uposlio Đokanovića, ali mladi veznjak nije uspio pogoditi. Đokanović je također u 66. minuti snažno šutirao, no golman bugarskog kluba mu je odbranio.

Levski je teško dolazio do šansi u drugom poluvremenu, a fudbaleri Sarajeva su u nekoliko navrata lijepo kombinovali. U finišu utakmice odbrana tima sa Koševa blokirala je udarac Nigela Roberthe i tako su sjajnom igrom u drugom dijelu došli do trijumfa.