Premijer liga: Sarajevo u vječitom derbiju nadigralo Željezničar za veliko slavlje Hordi zla

1

Fudbalski klub Sarajevo je sa 3:0 slavio u vječitom derbiju protiv FK Željezničara, u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Golove za Sarajevo su postigli Hasić, Oliveira i Čataković za veliko slavlje Bordo tima.

Plavi su bili bolji u prvom dijelu, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti tim s Koševa.

Poznato vrijeme i mjesto dženaze 22-godišnjem Selmiru Šahinoviću

Meč je posmatralo više od 20.000 navijača.

Prvo pravo uzbuđenje došlo je nakon kornera Željezeničara u 11. minuti. Štilić je sjajno ubacio, a Jašarević šutirao glavom preko gola.

Sarajevo je zaprijetilo u 13. minuti kada je Mustafić šutirao s distance, ali Muftić mirno uhvatio loptu.

Bordo ekipa je ponovo zaprijetila iz 'slobodnjaka' u 25. minuti. Šutirao je Hasić sa gotovo 30 metara, a lopta je otišla metar preko prečke.

Tim s Koševa je poveo u 26. minuti. Oliveira je centrirao za Ajdina Hasića, njegov šut glavom brani Muftić, ali nekako se lopta odbija u noge Hasiću koji je šalje u mrežu za 1:0!

U sudijskoj nadoknadi Sarajevo stiže do drugog gola. Ajdin Hasić je ubacio i lopta je došla pravo na nogu Oliveiri, koji pogađa rašlje za 2:0!

S tim rezultatom se otišlo na odmor.

FK Sarajevo - FK Željezničar, 8. oktobar2023.

U drugom dijelu Sarajevo je više napadalo.

U 53. minuti velika prilika za Bordo tim, ali je udarac Avramovskog bio izblokiran.

Sudija Gigović je u 60. minuti prekinuo susret zbog bakljade navijača Sarajeva sa Sjevera. Dok je bio prekid sa tribina se čulo - Palestina.

Željezničar je u finišu imao dvije velike šanse. U 76. i 79. minuti. Prvo je Drljo morao bolje ispred Šahinovića. Golman Sarajeva je ipak uspio uhvatiti loptu i spasiti svoj tim.

Tri minute kasnije - Jašarević je uposlio Mekića koji hvata volej, ali lopta odlazi pored gola Sarajeva.

Nermin Bašić je izmjenama pokušao da promijeni ritam i dođe do prvog gola.

Simon Rožman je također mijenjao. Renan Oliveira je izašao i nagrađen je aplauzom. Zasluženo. S golom je stigao do vrha liste najboljih strijelaca u Premijer ligi.

Hamza Čataković je imao sjajnu priliku u finišu, ali se obrukao.

SARAJEVO JE BORDO! 👊

Posted by FK Sarajevo on Sunday, October 8, 2023

Nakon što je Miloš Gigović nadoknadio prekide, osam minuta je produžio meč na Koševu.

U finišu Čataković je postigao još jedan gol za konačnih 3:0 za Sarajevo.

Ekipa Sarajeva je sada druga na tabeli, a Željezničar je ostao sedmoplasirani sa 12 bodova.