Premijer liga BiH: U dramatičnoj završnici Tuzla City i GOŠK podijelili bodove na Tušnju

0
R. R.

Tuzla City remizirala je na Tušnju sa ekipom GOŠK-a 2:2 u susretu 12. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na samom početku utakmice u četvrtoj minuti Kobiljar je postigao pogodak i doveo domaćina u prednost (1:0).

Nakon pogotka Tuzlaci su imali i dvije sjajne prilike. Prvo je Pantelić izašao sam pred golmana gostiju koji dobro brani, a zatim Hadžić glavom šutira malo preko gola.

Bravo, hrabri ljudi: Pogledajte spašavanje psa na Bunskim kanalima

GOŠK se uspio stabilizovati u nastavku meča, a imali su i priliku da poravnaju rezultat u 44. minuti. Mandić je uputio udarac koji je odbranio sjajni Lolić.

Na odmor se otišlo vodstvom Tuzlaka 1:0.

Poluvrijeme na Tušnju.

Posted by FK Tuzla City on Monday, October 30, 2023

Drugo poluvrijeme je sjajno počelo za GOŠK koji je imao šansu nakon što je u gužvi upućen šut koji ponovo brani golman Tuzlaka.

Za dobri igru GOŠK je nagrađen u 52. minuti kada je šutirao Musulin, a Šuta skrenuo loptu u gol za izjednačenje.

Hercegovačka ekipa je u drugom dijelu bila bolji protivnik te je stvarala šanse i došla do preokreta.

U 80. minuti Musulin šut je odbranio Lolić, ali je igrač GOŠKA bio precizan nakon što mu se vratila lopta za 2:1.

Goool 2:2

Nogometaše Tuzla Cityja kasni pogodak nije šokirao pa su domaćini uspjeli izjednačiti u 85. minuti, a Pantelić glavom pogodio mrežu gostiju.

Na kraju je susret završen remijem 2:2.