Premijer liga BiH: Široki Brijeg poražen na Tušnju

0

Na tuzlanskom Tušnju odigrana je prva utakmica 26. kola Premijer lige lige Bosne i Hercegovine između Tuzla Cityja i Širokog Brijega.

Golove su postigli Mehanović u 28 minuti za Tuzla City. Ali, tri minute poslije Široki stiže do gola, a tada je pogodio Mihael Kuprešak za 1:1. U 71. minuti Ajdin Nukić je šutirao jedanaesterac i doveo Tuzla City u prednost od 2:1. Tačku na utakmicu domaći su trećim golom stavili u sudijskoj nadoknadi, postigao ga je Huso Karjašević.

Tuzla City će u narednom kolu gostovati GOŠK-u u vrlo važnoj utakmici u borbi za opstanak, dok će Široki Brijeg ugostiti Igman.

Generalni sekretar UN-a: Sudski je priznata činjenica da je u BiH bio genocid. Za nas je to genocid

Tuzla City je s tri boda izbio na osmo mjesto na tabeli s 27 bodova, a Široki Brijeg je sve bliži borbi za opstanak jer je sedmoplasiran sa 32 boda.

Večeras od 20:30 na rasporedu je i utakmica između Borca i Sloge Meridian na "Gradskom stadionu" u Banjoj Luci.

Utakmice Premijer lige BiH možete pratiti na Areni Sport.

Premijer liga Bosne i Hercegovine, 26. kolo:

Tuzla City 3:1 Široki Brijeg (Mehanović 28’, Nukić (p) 71’, Karjašević 90+3’ – Kuprešak 44’)