Premijer liga BiH: Pervan postigao gol za 25 metara i rastužio FK Sarajevo

0

Fudbalski klub Sarajevo danas je igrao u Trebinju, bez navijača, jer popularnim Hordama zla nije dozvoljen dolazak na utakmicu.

U takvom ambijentu domaćin je imao više podrške s tribina i došao do važne pobjede od 2:0.

Leotar je zaprijetio već u prvoj minuti. Centrirao je Marko Pervan, ali niko nije uspio skrenuo loptu u gol.

Vijećnica slavi svoj 128. rođendan: Pogledajte zadivljujuće detalje na sarajevskoj ljepotici

Sarajevo prvi ozbiljniji napad imalo je u 5. minuti preko Hamze Čatakovića, ali je njegov šut otišao pored gola.

Premijer liga: FK Sarajevo bez navijača u Trebinju, HŠK Zrinjski dočekuje FK Borac

Domaći tim je zatresao mrežu FK Sarajevo, ali je gol poništen zbog ofsajda. Prije toga, Haris Handžić je šutirao a Muhamed Šahinović lijepo odbranio.

Potom se nakon jednog napada domaćih i zatresla mreža Sarajeva. Pogodio je Miloš Aćimović, ali gol je poništen zbog ofsajda.

U 32. minuti smo vidjeli nevjerovatan promašaj domaćih. Pervan je ubacio iz slobodnjaka, a Darko Đajić sa svega 3-4 metra nije uspio glavom da loptu pošalje u mrežu. Lopta je otišla preko prečke.

U finišu ponovo je šutirao Čataković, ali je lopta otišla pored stative.

Kraj prvog poluvremena❗️ #fksarajevo #fks

Posted by FK Sarajevo on Sunday, November 20, 2022

U nastavku, prva ozbiljnija situacija ispred gola Sarajeva i odmah gol. Igrala se 48. minuta kada je Leotar poveo sa 1:0. Strijelac je bio Pervan.

Pervan je gol postigao direktno iz slobodnog udarca. Centrirao je sa nekih 25 metara iskosa sa lijeve strane i lopta je završila u mreži, a da je niko od igrača nije dodirnuo. Prošla je u gol kroz "šumu nogu".

U 53. minuti zaprijetio je Đokanović, ali nije došlo do pormjene rezultata.

Nakon 60 minuta rezultat na semaforu bio je 2:0 za Leotar. Strijelac je bio ponovo Pervan.

Do kraja susreta, Bordo tim je pokušavao doći do počasnog gola, ali se mreža domaćeg tima nije zatresla.

Nakon novog poraza Sarajevo je ostalo peto na tabeli sa 25 bodova. Za vodećim Zrinjskim tim s Koševa zaostaje 11 bodova. Mostarci imaju i meč manje.