Premijer liga BiH: NK Široki Brijeg šokirao FK Sarajevo na Koševu

1

U meču 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Koševo su se danas, 18. februara, sastali FK Sarajevo i NK Široki Brijeg, te je pobjedu odnio gostujući tim (0:3).

U sjeni povratka navijača NK Široki Brijeg na tribine Koševa nakon 10 godina prošao je meč između dva tima koji se uvijek smatrao derbijem. Ipak, veći fokus je bio na tribinama.

Kada su navijači iz Širokog Brijega stigli na tribinu, dočekale su ih salve zvižduka, a navijači FK Sarajevo su svo vrijeme uzvikivali ime Vedrana Puljića, navijača koji je ubijen u huliganskim neredima koji su se 2009. godine desili u Širokom Brijegu.

Suljagić: "Samo genocidni ljudi mogu govoriti da tortura nad srebreničkim mučenicima nije genocid"

Horde zla su ovaj meč iskoristile i za isticanje parole na kojoj je pisalo: "Vama su problem parole na najlonima, a ubice šetaju sa službenim pištoljima"

Iako su mnogi očekivali pobjedu domaće ekipe FK Sarajevo, gosti iz Hercegovine su iznenadili i odnijeli trijumf.

Strijelci za NK Široki Brijeg bili su Danijel Lukić u 46., Mihael Kuprešak u 53. i Petar Mišić u 77. minuti. Utješni pogodak za FK Sarajevo postigao je Mirza Mustafić u 87. minuti.

FK Sarajevo se sada nalazi na 4. mjestu i zaostaje velikih 12 bodova za vodećim FK Borac, koji uz to ima i utakmicu manje. NK Široki Brijeg se nalazi na šestom mjestu.