Premijer liga BiH: Hrabri Željezničar nije izdržao, Borac u posljednjim minutama došao do pobjede

0

U meču 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine koji se odigrao na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, domaći FK Borac je došao do pobjede nad FK Željezničar, a rezultat je glasio 3:2.

Borac je u meč ušao kao veliki favorit i činilo se kako je opravdao taj status. Naime, već u šestoj minuti, Zoran Kvržić je postigao pogotak za 1:0.

Kada je Jovo Lukić u 24. minuti uduplao prednost Banjalučana, činilo se da je sve gotovo za goste iz Sarajeva.

Usaglašen konačni tekst rezolucije o genocidu u Srebrenici: Lagumdžija predstavio amandmane

Sjajni napadač Želje Sulejman Krpić je s dva pogotka, u 30. i 68. minuti, skoro donio bod za Željezničar u meču gdje je izgledalo kako će lider prvenstva doći do lagane pobjede.

Ipak, u posljednjim minutama je došlo do šoka za goste. U 94. minuti je Ranko Jokić pogodio za pobjedu banjalučkog tima.

Borac je ostao na prvoj poziciji, dok je Željezničar sada na sedmom mjestu Premijer lige BiH.