Premijer liga BiH: Haračić pogodio za veliko slavlje Manijaka

0

Odigrana je treća utakmica 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između FK Željezničar i Sloga Meridian, utakmica je završena rezultatom 1:0.

Prvi su zaprijetili domaćini, nakon što je Drljo centrirao iz slobodnjaka, ali samo gol aut nakon ove prilike.

Željezničar je prijetio na početku utakmice, ali bez konkretnih prilika.

Koncert Amire Medunjanin u Vijećnici: Grad Sarajevo je obezbijedio 200 ulaznica za građane

U 10. minuti Nedim Mekić je pokušao sa velike udaljenosti, ali lopta ide preko gola.

Nakon 5. minuta Šehić je sada šutirao, ali ista sudbina kao i kod Mekića, lopta je otišla preko gola.

U 25. minuti Boljević se fantastično oslobodio svog čuvara, ipak nakon toga jako loše šutirao.

Prva ozbiljnija prilika za goste u 29. minuti nakon što je Jović pokušao, lopta ponovo ide preko gola

Sjajna prilika za goste u 39. minuti, u kojoj se Nikolić nije dobro snašao, pa tako propada odlična prilika za goste.

Ko će na klupu Željezničara: Ovo su potencijalni kandidati za novog trenera

Nova prilika za domaćine u 41. minuti Krpić šutira, ali golman Sloge Meridian odlično brani.

Na poluvremenu prva izmjena Karač van terena, Dujaković u igri kod Sloge, a na samom startu drugog poluvremena Popara dobija žuti karton.

U 52. minuti dvije odlične prilike za Željezničar prvo je Drljo šutirao sa 25 metara, Trako brani, a lopta odlazi u korner. Nakon kornera velika prilika za Amoaha, ali sa nekoliko metara nije uspio pogoditi.

Izmjena kod domaće ekipe iz igre su izašli Drljo i Šehić, a u igru su ušli Šabić i Štilić .

U 63. minuti Mekić nakon kornera dobro šutira sa 25 metara, lopta ide malo pored stative gostujućeg gola.

Krpić je uposlio Štilića u 70. minuti, ali legenda FK Željezničar nije iskoristio ovu priliku.

Željezničar mijenja u 77. minuti a u igru ulaze Aljaber i Haračić, a iz igre izlaze Amoaha i Rustemović.

Nakon samo tri minute akcija kreće od Aljabera, preko Boljevića do Željinog junaka Hatačića koji postiže gol.

Gosti mijenjaju, a Baranov ulazi u igri umjesto Siniše Dujakovića.

Milanović je drugi igrač sa žutim kartonom, kojeg je dobio u 82. minuti.

U 86. minuti izlazi Mekić, a igru ulazi Dubačkić, također izmjene i u gostujućoj ekipi Popara i Kvesić van igre, a u igri Perković i Šipovac.

U nastavku je Željezničar mirno priveo utakmicu kraju, piše SC Sport.