Premijer liga BiH: FK Velež upisao novu pobjedu i učvrstio se na mjestu koje vodi u Europu

1

FK Velež pobijedio je u Mostaru ekipu Sloge Doboj rezultatom 1:0 u susretu 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ekipe nisu stvorile mnogo kvalitetnih šansi i utakmica je bila sporijeg tekma, te navijači na stadionu nisu mogli uživati u igri.

Situacija se promijenila u 29. minuti. Guliashvili je izveo slobodan udarac i zatresao mrežu gostiju nakon što je zakačila lopta igrača u živom zidu (1:0).

Nikšić pisao Dodiku i Viškoviću povodom napada u Gacku: "Sankcionišite počinitelje!"

Svoju najbolju šansu u prvom poluvremenu Sloga je imala u 37. minuti kada je Grabež nakon centaršuta Kvesića uputio udarac glavom, ali golman Rođenih je sjajno intervenisao.

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Veleža od 1:0.

[POLUVRIJEME] FK Velež Mostar - FK Sloga Meridian 1:0 Nakon prvih 45 minuta igre, Rođeni vode rezultatom 1:0 nakon...

Posted by FK Velež Mostar on Tuesday, April 23, 2024

Sloga je u 55. minutut postigla pogodak preko Veselinovića, ali je njegov gol poništen zbog ofsajd pozicije.

Obje ekipe stvorile su nešto neizglednije prilike, a Mostarci su u nastavku meča preuzeli inicijativu u igri.

Dobojlije su zaprijetile nakon kornera u 87. minuti, ali Rođene je spasila stativa.

Utakmica je završena novom pobjedom Veleža nad Slogom od 1:0.