Premijer liga BiH: Čelik i Sarajevo podijelili bodove, meč dva puta prekinut

Fudbaleri Čelika i Sarajeva igraju derbi osmog kola Premijer lige BiH, a meč je završen 0:0.

Duel na Bilinom polju prekidan je u dva navrata. Prvi put u trećoj minuti kada je u blizini golmana Čelika Branislava Ružića eksplodirao već drugi topovski udar.

Zenica: Vatromet iznad Bilinog polja prije meča, u 17. minuti prekid

Vatreno na Bilinom polju: Prvo prekid, pa nakon pauze nastavljen susret

Igrala se 18. minuta kada je meč drugi put prekinut zbog ubacivanja baklji s tribine na kojoj su smješteni navijači Sarajeva.

Susret je nastavljen 20 minuta kasnije, a do kraja prvog dijela zabilježili smo po jednu prilku na obje strane.

Bordo tim je u 59. minuti tražio jedanaesterac nakon što su pokušali prvo Tatar, a potom i Hebibović. Igrači Sarajeva su smatrali da je Karamatić igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija Grbić iz Prijedora je pokazao da se utakmica nastavi.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, tako da je remi na Bilinom  polju realan ishod.