Prelijepa zenička priča pred 13.000 navijača: Zmajevi nadigrali Crnu Goru i vratili se u Diviziju A

3
A. Sokolović

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjednik je UEFA Divizije B u ligi nacija i nakon svega jedne sezone vraćamo se u elitni razred europskog nogometa.

Zmajevi su pred 13.000 navijača navijača u fantastičnoj atmosferi na Bilinom polju u Zenici, sa 1:0 pobijedili Crnu Goru i plasirali se u Diviziju A, kolo prije kraja takmičenja.

Početno ispitivanje snaga trajalo je više od pola sata. U tom dijelu igre, prvu šansu imali su naši nogometaši, ali je Edin Džeko pucao pored gola.

Melina Džinović o svojoj djeci: Drago mi je što Kan nije poput Đine

Uživo iz Zenice: Meč Lige nacija Bosna i Hercegovina - Crna Gora 1:0 FT

Gosti su se orijentirali na kontru. U dva navrata su opasno zaprijetili i oba puta sjajno je reagirao Ibrahim Šehić. Prvi put je izbio loptu sa sjajnim osjećajem za istrčavanje, a u drugoj akciji - penterski izbio loptu u korner.

Nakon 30 minuta, Zmajevi su preuzeli igru i polako gradili put do prvog gola.

Mreža gostiju se zatresla u 32. minuti, ali je radost kratko trajala - oko 30 sekundi. Iz VAR sobe stigla je tada odluka - Elmedin Demirović je bio u ofsajdu. I zaista jeste.

BiH povela protiv Crne Gore

Drugi put kada se zatresla mreža - nije mogao Crnogorcima pomoći VAR. Demirović je ponovo digao 12.000 navijača Bosne i Hercegovine na noge, a rastužio oko 1.000 navijača Crne Gore, koji su bili zaista fer i korektni.

45. minuta na semaforu je pisalo - 1:0 za Bosnu i Hercegovinu. To je bio i rezultat prvog dijela.

Bravo Zmajevi: Demirović načeo mrežu Crnogoraca i digao 13.000 navijača na noge

BiH vodi minimalnim rezultatom

U nastavku na početku ispitivanje snaga. Selektor Crne Gore Miodrag Radulović izvršio je dvije izmjene. Ušli su Vukčević i Mugoša i unijeli malo živosti u tim gostiju.

Stisnuli su nas gosti u periodu oko 60. minute. Znali su da se moraju otvoriti, ali to smo i očekivali. Igrali su na sve ili ništa.

Krenuli su opasnije, imali dvije, tri prilike. Jedan slobodan udarac sa 25 metara, tražili šansu da dođu do gola i remija.

Tražili su priliku, napadali, ali je ostalo 1:0 za Bosnu i Hercegovinu.

Za Zmajeve je u Diviziji B ostala još jedna utakmica. U ponedjeljak, 26. septembra, igramo u Rumuniji.