Uživo iz Zenice: Meč Lige nacija Bosna i Hercegovina - Crna Gora 1:0 FT

1

Poštovani čitaoci portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na live tekstualni prijenos utakmice iz Zenice, gdje se u okviru Lige nacija Divizije B u petog kolu sastaju Bosna i Hercegovina i Rumunija.

Susret počinje u 20.45 sati.

Zmajevima je ovo prva meč lopta za povratak u Diviziju A Lige nacija.

Dr. Hadžiahmetović: Na lokalne izbore u FBiH stranka Naprijed izlazi samostalno

Za to nam je potrebna pobjeda večeras.

FT

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjednik je UEFA Divizije B u ligi nacija i nakon svega jedne sezone vraćamo se u elitni razred europskog nogometa.

Zmajevi su pred 13.000 navijača navijača u fantastičnoj atmosferi na Bilinom polju u Zenici, sa 1:0 pobijedili Crnu Goru i plasirali se u Diviziju A, kolo prije kraja takmičenja.

Gol odluke postigao je Elmedin Demirović u 45. minuti.

Bravo, Zmajevi!!!

90'+2'

Prve čarke na terenu. Mirna i prijateljska utakmica na kraju je pretvorena u manji incident.

Saničanin je pao, malo se valjao, a neko od Crnogoraca ga je pokušao podići.

Stvorila se gužva, brzo je riješena.

90'+2'

Ponovo Crnogorci kreću u napasd. Zadnje sekunde su u pitanju.

Prema našem satu još 100 sekundi.

90'+1'

Džeko je oboren, kod korner zastavice.

Bravo, Dijamantu. Iskusno je dobio faul.

Stadion je nagradio sve to - skandiranjem.

90'

Ne možemo da izađemo iz 16-terca.

Stislisu nas, ali se dobro branimo.

Igrat će se još 4 minute - sudijska nadoknada je u pitanju.

89'

Šehić se igrao, srećom bez posljedica.

Malo je komplikovao kada nije trebao. Ali smo mu već oprostili.

89'

Da malo predahnemo - Demirović je pucao sa 25 metara. Mlako, ali dovoljno da prođe 25 sekundi.

Meč ulazi u završnu fazu.

87'

UHHHHHHHHHH - imali smo sreće.

Malo naše konfuzije u odbrani, malo njihove nesnalažljivosti i ostaje 1:0.

Malo smo sreće imali. I zaslužili smo je.

BiH povela protiv Crne Gore
86'

Komplikujemo malo s loptom, ali se ne "vidi" na rezultatu. Imamo vodstvo od 1:0. Dobru poziciju, igru i priliku da se nakon samo jedne sezone vratimo u Diviziju A.

Prema svemu viđenom u našoj grupi - potpuno zasluženo.

84'

Još šest minuta i sudijska nadoknada. Prema našim procjenama - tri minuta. Najviše.

82'

Novi korner za goste.

Sudija iz Poljske je sve "rasčistio". Svirao je faul za naš tim.

Hvala, gospodine Marčinjak.

80'

Ponovo Crnogorci kreću u napad. Očekivano.

Ovaj posljednji pokušaj završio je izvan granica igrališta.

78'

Bosnom behar probeharao, čuje se s tribina. Navijači žele biti 12. igrač. Daju podršku.

Osjetili su da Zmajevima trebaju "krila".

73'

Malo se lakše diše. Sada smo mi u napadu, jurimo drugi gol i da završimo ovu prelijepu zeničku priču.

Imamo novi korner. Statistika kaže - 7:2 u kornerima za Bosnu i Hercegovinu.

Ono važnije - Zmajevi i dalje vode 1:0.

71'

Malo smo zaprijetili. Džeko je povukao kontru, malo duže nego inače držao loptu u nogama. Dodao do Bešića, i onda je sve propalo.

Ostaje 1:0.

69'

"Tigar" Šehič i ovo brani. Mugoša je pucao po zemlji. Šehić siguran.

Idemo u posljednjih 20 minuta.

68'

UHHH - slobodan udarac za goste na 25 metara.

68'

Kao da nas je selektor Petev čuo. U igru je ušao Cimirot, u svlačionicu će na zasluženi odmor - Pjanić. Mire je za večeras odigrao svoje.

67'

Korner je za goste.

Malo panike u našim redovima. Trebat će nam i izmjene. "Svježa krv" na teren.

66'

Gosti su nas stisli. Sada traže penal.

60'

Gosti su se otvorili.

Pokušavaju da kreiraju opasniji napad, ali naša odbrana jdeluje čvrsta. I stamena.

57'

ŠTETTTTTAAAAAAAA

Džeko je išao prema golu. Bio je neoprezan, ali smo uspjeli izboriti peti korner.

Nakon kornera - ništa. Ostaje 0:0.

50'

Iz Helsinkija sjajne vijesti. Rumunija je izjednačila na 1:1. Strijelac je Tanase, u 52. minuti.

Lijepa vijest.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

Idemo po pobjedu i tri boda. Sretno, Zmajevi.

HT

Poluvrijeme u Zenici.

Pola sata ispitivanja snaga - i onda eksplozija u 15 minuta.

Prvo poništen gol Demirovića u 32. minuti. Onda nekoliko lijepih napada i BUM - gol Demirovića u 45. minuti za 1:0.

Zaslužili smo ovaj gol - baš za njega smo bili bolji od Crnogoraca.

U nastavku mirno i polako. Samo da selektor Ivaylo Petev ne donese odluku da se povućemo. Ne valja se braniti na svom stadionu, pred 13.000 navijača koji želčjno čekaju pobjedu i ovjeru prvog mjesta u grupi.

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Ovdje nema ni VAR-a niti dileme - Elmedin Demirović je strijelac.

Bosna vodi 1:0. Ludnica na tribinama.

Zasluženo!!!

44'

Zmajevi su ubacili u treću brzinu. Dodali smo malo gas u finišu prvog dijela.

Poništeni gol Demirovića dao je krila našim igračima.

U drugom dijelu očekujemo da "ubace" u četvrtu, pa zatim u petu brzinu. Moramo. Finska prijeti.

43'

Još jedan korner za naš tim. Četvrti po redu u prvom dijelu.

Hadžikadunić je pucao glavom. Lopta je otišla pored gola.

39'

Dijamant je pucao - pristojno. Lopta je išla u okvir gola. Nekoga je okrznula i završila u - korneru.

Treći korner za BiH. U kornerima 3:1 za Zmajeve. Rezultat na terenu 0:0.

Zmajevi love pobjedu
38'

Dok čekamo novi napad Zmajeva, iz Helsinkija stiže vijest - Finska vodi 1:0.

Strijelac je bio Teemu Pukki. A ko drugi!?

33'

Radost naših navijača trajala je 30 sekundi, koliko je trebalo sudijama iz VAR sobe da se oglase.

Zaista - ofsajd je bio.

32'

GOL. Zatresla se mreža gostiju - Elmedin Demirović.

No, gol je poništen.

Nakon pregleda snimka, VAR je presudio - Demirović je bio u ofsajdu. Šteta.

30'

Pola sata igre, a nakon 30 minuta prvi glas s tribine - Hoćemo, pobjedu.

Kao što smo i najavili, u prvom dijelu igrat će se čvrsto, bez rizika.

28'

Slobodan udarac za goste. Nije bilo opasnosti za našu odbranu.

Za sada bez šansi za gol. Onih pravih - zicera.

23'

Edin Džeko je driblao tri igrača gostiju, lijepo ubacio na drugu stativu, ali je odbrana Crnogoraca dobro reagirala.

Ostaje 0:0.

20'

Još malo statistike - čestitke idu na račun Seada Kolašinca. Ovo je njegov jubilarni 50. nastup za Zmajeve.

Seade, čestitamo!

17'

Uhhhhhhhh. Ibrahim Šehić ponovo brani. Panterski je izbio loptu u korner.

Prvi korner za goste.

15'

Bravooooo, Šehiću.

Sjajno je naš golman ispratio kontru gostiju i stigao prvi do lopte prije opasnog Jankovića i izbio je daleko u polje.

Zapisat ćemo 15. minut.

10'

Meč u Zenici je imao i "treće poluvrijeme". Navijači Crne Gore su imali besplatan ručak.

Poznati bosanskohercegovački ugostitelj Fahrudin Mešković, vlasnik restorana "Kod Fehre" kod Lašve, ispunio je svoje obećanje i tako još jednom dokazao koliko srce imaju građani Bosne i Hercegovine.

Podsjetimo, on je najavio da će omogućit crnogorskim navijačima besplatan ručak pred utakmicu u Zenici. Obećanje je uputio poslije utakmice igrane u Crnoj Gori.

Kako je bilo - pogledajte na snimku ispod:

Navijači Crne Gore u gostima na besplatnom obećanom ručku u restoranu Kod Fehre

Posted by Radio Sarajevo on Friday, September 23, 2022
8'

Brza kontra gostiju - kada se igra završila, pomoćni arbitar je mahao zastavicom - ofsajd.

Glavni je pustio da se nastavi igra. Naši momci idu u novu napad.

8'

Dok se ne dešava ništa na terenu da kažemo - da je zanimljiv duel iz naše grupe u Helsinkiju.

Finska dočekuje Rumuniju. Trenutno je 0:0. Nadamo se da će tako i ostati.

6'

Sjajna je atmosfera u Zenici. BH Fanaticosi pjevaju uglas.

Navijači su 12. igrač našeg tima često bili u ovim važnim susretima. A takav je upravo ovaj večeras.

Sjajna atmosfera na Bilinom polju
4'

Edin Džeko je pucao pored gola.

I dalje je 0:0. Očekujemo čvrstu utakmicu u prvih 45 minuta. U nastavku bi se trebale "otvoriti karte".

3'

Prvi korner na utakmici - izvest će ga naši Zmajevi.

3'

Ispitivanje snaga - a sa tribina se čuje "Vico, ped***".

Navijači predsjedniku Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine Vici Zeljkoviću ne mogu oprostiti zakazivanje prijateljske utakmice protiv Rusije.

Nešto ranije su prozvali i člana Komiteta za hitnost NSBiH - Fuada Čolpu.

1'

Utakmica je počela. Crnogorci su krenuli prvi s centra.

20:44

Za 60 sekundi počinje susret. Poljski sudija je sa kapitenima na centru. Biraju se strane, ko će prvi s centra.

20:42

Slijedi himna Bosne i Hercegovine.

20:40

Himna Crne Gore - aplauz svih navijača na stadionu.

20:35

Zmajevima treba pobjeda - sa tri boda smo prvi u grupi i nakon godinu dana "pauze" vraćamo se u Diviziju A Lige nacija.

Pobjeda je bitna i zbog žrijeba za Euro 2024. BiH bi u slučaju da budemo prvi, sigurno bila u drugom "šeširu".

Žrijebanje za Euro 2024 je 9. oktobra.

20:30

Nezapamćena prijateljska atmosfera vlada pred početak utakmice Bosna i Hercegovina – Crna Gora u Zenici. Na stadionu je preko 13.000 navijača.

Uzvratili smo gostoprimstvo komšijama koje su nas lijepo ugostile prije tri mjeseca u Podgorici, a i oni to znaju cijeniti.

Tako je skoro sat prije početka utakmice viđena zanimljiva scena na Bilinom polju. Navijači su zapjevali “Ko ne skače mrzi Bosnu“, a u navijanju su im se pridružili i malobrojni crnogorski navijači.