Poznati finalisti Lige nacija: Španija ide na megdan Hrvatima

0

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je večeras, 15. juna reprezentaciju Italije u finalu UEFA Lige nacija.

U 3. minuti vidjeli smo prvi gol, Španija je povela 1:0. Strijelac je bio Yeremy Pino. Velika greška u odbrani Italije, i to kapetana Bonuccija koji je izgubio loptu.

U 11. minuti Italija je izjednačila. Immobile je zabio penal. Sudija Slavko Vinčić pokazao je na bijelu tačku nakon što je lopta pogodila Robina Le Normada u ruku.

Otvorena izložba “Antifašistički strip u Jugoslaviji”, od „Pionira“ do „Partizana"

U 88. minuti Španija je zabila za 2:1. Strijelac je bio Joselu, koji je ušao u igru u 84. minuti umjesto Morate. Pospremio je loptu koja se odbija od bloka i zabio za vodstvo.

Ovo je bio drugi polufinalni meč, a jedna ekipa je već u finalu. Reprezentacija Hrvatske je sinoć, 14. juna, pobijedila Nizozemsku 4:2 nakon produžetaka, te zauzela mjesto u utakmici za trofej.

Finale Hrvatske i Španije se igra u nedjelju u 20.45 sati.