Potop Konjičana u Mostaru: Zrinjski do vrha napunio mrežu Igmana

0

Aktuelni bh. prvak Zrinjski slavio je ubjedjljivu pobjedu u susretu 20. kola Premijer lige BiH.

Mostarci su na stadionu Pod Bijelim brijegom ugostili konjički Igman i savladali ga rezultatom 5:0.

Čak četiri pogotka zabili su za poluvrijeme.

Dragan Bursać: Sramota do neba, pa gdje ste na otvaranju Arnaudije!?

U vodstvo ih je u 29. minuti doveo Tomislav Kiš poslije asistencije Nemanje Bilbije.

Tri minute kasnije bilo je 2:0, nakon što je sjajan gol postigao Mario Tičinović.

🔥🔥🔥🔥

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Sunday, February 25, 2024

Već u 36. minuti na semaforu je stajalo 3:0. Strijelac za Zrinjski ovaj put je bio kapiten Bilbija iz penala.

Sjajno prvo poluvrijeme golom za 4:0 u 38. minuti zaključio je Matija Malekinušić.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još jedan gol u mreži gostiju, a postigao ga je Hrvoje Barišić.

Drugoplasiranom Zrinjskom ovo je bila 13. pobjeda ove sezone, kojom je smanjio zaostatak za vodećim Borcem na sedam bodova.

Igman je na pretposljednjoj 11. poziciji s 19 bodova, koliko ima i Tuzla City na 10. mjestu.