Poluvrijeme u Banjoj Luci: Sarajevo opasnije, prečka spasila Borac

0

Nakon prvih 45 minuta u prvom četvrtfinalnom duelu Kupa BiH između Borca i Sarajeva rezultat je 0:0, iako smo vidjeli dosta prilika na obje strane.

Prvu veliku šansu imali su domaći u 22. minuti. Srđan Grahovac je oduzeo jednu loptu na 25 metara od gola Sarajeva i onda je s nekih 14 metara šutirao, ali je odbranio Dean Iliev.

Minut kasnije Zoran Kvržić se našao u situaciji nakon što su ga zaboravili gostujući igrači, ali je šutirao pored gola.

Ovih sedam sastojaka uništavaju našu kožu

Moglo je i Sarajevo do prednosti u 26. minuti. Pobjegao je Renan Oliveira svojim čuvarima i sa desetak metara iskosa šutirao lijevom nogom, ali je lopta otišla pored gola.

Dvije minute kasnije prečka je spasila Borac. Francis Kyeremeh je pobjegao po desnoj strani, šutirao je, a Marko Milošević intervenisao uz pomoć prečke.

HT 📸 | FK Borac 0:0 FK Sarajevo

Posted by FK Sarajevo on Wednesday, February 28, 2024

Zaprijetilo je Sarajevo i u 34. minuti, kada je udarac Miomira Đuričkovića odbranio Milošević.

Ako ovako nastave i jedni i drugi, nema sumnje da nas i u drugom dijelu očekuje vrlo zanimljiv meč.