Poljska uz pomoć engleskog sudije dobila BiH sa 3:0: Gospodine Pawson, sramite se!

4

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela donijeti pobjedu iz Wroclawa, gdje je naš tim gostovao kod Poljske u meču četvrtog kola Lige nacija.

Poljaci su, uz pomoć engleskog sudije Craiga Pawsona, nadigrali naše Zmajeve i na taj način nam šanse za treće mjesto u grupi sveli na minimum.

Pawson je igrač odluke u Wroclawu. Nije to ni Robert Lewandowski, ni ostali igrači poljske reprezentacije - već samo Englez.

Engleski sudija je u 15. minuti meča neopravdano isključio Anela Ahmedhodžića i tako pomogao domaći tim.

No, krenimo redom.

Naši nogometaši su odlično otvorili utakimicu. U prvih 10 minuta smo bilo bolji tim. Imali smo tri prilike - dva puta Rade Krunić i jednom Miralem Pjanić.

I onda se ukazao Paeson. Engleski sudija je jedva dočekao da pomogne Poljake, a naši su mu ponudili tu priliku. Anela Ahmedhodžić je dobio crveni karton u toj 14. minuti kao posljednji igrač naše odbrane, iako se iz "aviona" vidjelo da je bilo još igrača.

trenutak kada je Ahmedhodžić napravio faul  - undefined

Lewandowski iz tog faula sa nekih 20 metara nije postigao gol, ali je igrač manje na terenu otvorio Poljacima više prostora.

Poljaci su pritiskali našu odbranu, a selektor Dušan Bajević je u 33. minuti iz igre izveo Miralema Pjanića da bi pojačao odbranu.

S tom izmjenom Edin Džeko je ostao sam u napadu, a naš tim izgubio igru u veznom redu, što je sedam minuta kasnije rezultiralo vodstvom Poljaka

Igrala se 40. minuta kada su Poljaci poveli. Robert Lewandowski je bio strijelac, nakon duge akcije Poljaka.

Pet minuta kasnije bilo je već 2:0 za Poljsku. Linetty je bio strijelac, nakon što je izigrana kompletna naša odbrana. Lijep gol, ruku na srce.

Sa rezultatom 2:0 za Poljsku otišlo se na odmor.

Sa utakmice Poljska - BiH - undefined

U drugom dijelu, naši su napadali, stvarali prilike, ali sa 10 igrača na terenu teško je to išlo.

Nije dugo trebalo da Poljaci postignu novi gol. Igrač više na terenu je rezultirao drugim golom Lewandowskog za 3:0 za njih, čime je priča u Wroclawu bila završena.

Do kraja susreta naši su preko Višće, Džeke i Cipetića pokušavali postići počasni gol, ali nismo uspjeli.

Igralo se otvoreno na obje strane, jer je utakmica rezultatski već bila završena.

Naši Zmajevi do kraja Lige nacija odigrat će još dva susreta, sa Nizozemskom u gostima i Italijom kod kuće

Šanse nisu izgubljene za treće mjesto koje daje nadu da BiH može igrati baraž za Svjetsko prvenstvo.

Ako ne budemo te sreće u preostala dva susreta sjećat ćemo se engleskog sudije koji nam je u Wroclawu pokvario planove.