Pogledajte rezultate Premijer lige Bosne i Hercegovine

Fena
U fudbalskoj BH Telecom Premijer ligi Bosne i Hercegovine danas su odigrana preostala dva susreta 9. kola.

Novi premijerligaš Metalleghe i vicepravak Sloboda u Travniku se igrali bez golova, dok su nogometaši Sarajeva u malom gradskom derbiju na Koševu  pobijedili Olimpic sa 1:0, golom Saše Balića već u drugoj minuti.

Prva četiri susreta 9. kola odigrana su u subotu.

Gostujuću pobjedu ostvarili su nogometaši Viteza koji su na Bilinom polju savladali Čelik sa 1:0, golom Zorana Kokota u 74. minuti.

Ekipa Radnika u Bijeljini pobijedila je Široki Brijeg sa 2:1, nakon preokreta u posljednjih deset minuta. Širokobriježani su poveli u 24. minuti preko Ivana Krstanovića,  rezultat je u 80. minuti poravnao Dejan Janković, a pobjedu ekipi Radnika u drugoj minuti sudijske nadoknade donio je Jovo Kojić.

Aktualni  prvak  i lider na tabeli  Zrinjski igrao je bez golova na gostovanju protiv Krupe, a istim rezultatom u Kaknju je završen susret između Mladosti i Željezničara.

Ekipa Zrinjskog vodi na tabeli sa 20 bodova, na drugom mjestu je  Sarajevo sa 16, dok se na trećem i četvrtom mjestu nalaze Radnik i Mladost sa po 15 bodova.