Podjela bodova u Banjoj Luci: Borcu i Tuzla Cityju po bod u meču s dva gola

0

Fudbaleri Borca i Tuzla Cityja podijelili su bodove odigravši večeras na Gradskom stadionu u Banjoj Luci 1:1.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini te u drugoj minuti nakon ubačaja iz kornera, na iskušenjima je bio mladi golman ekipe iz Tuzle.

Borac je nastavio sa dobrom igrom i imao je veliki broj šansi. Izdvajamo situaciju kada je Vranješ šutirao sa nekih 20 metara ali njegov pokušaj brani golman Brajlović.

EUFOR uputio važnu poruku političarima u BiH

Tempo utakmice u prvom poluvremenu je bio dinamičan, a prvu šansu za Tuzla City imao je reprezentativac Ajdin Nukić, čiji je udarac pogodio prečku.

Sa rezultatom 0:0 se otišlo na odmor.

Na početku drugog poluvremena ekipa Husrefa Musemića zaprijetila je šutem Argentinca Doffa, ali njegov udarac sjajno brani Pavlović.

Ali, svega minutu kasnije, Krpić odlično reaguje na odbijenu loptu poslije šuta Mehanovića i pogađa za 0:1.

Slavlje Tuzlaka nije puno trajalo obzirom da je Stojan Vranješ sa jedanaesterca poravnao rezultat na 1:1.

Domaćini su bili krenuli po preokret,a izdvajamo stativu koju je pogodio Vušurović.

Do kraja susreta veliku šansu za goste imao je Gavrić, ali šutirao je preko gola i ostalo je 1:1.