Podjela bodova Slobode i Željezničara, Zrinjski nastavio u pobjedničkom ritmu

0

Nakon što je Velež danas slavio u Trebinju, u terminu od 15 sati odigrane su još dvije utakmice ovog kola Premijer lige BiH.

U jednom od derbija fudbaleri Slobode i Željezničara podijelili su bodove odigravši remi 1:1, dok je ekipa Zrinjskog stigla do nove pobjede nakon trijumfa protiv Posušja (3:1).

Što se tiče utakmice na Tušnju nju su bolje otvorili Tuzlaci koji su u par navrata opasno zaprijetili, ali je goste u životu držao Bender.

Pratite uživo konferenciju Elmedina Konakovića, govorit će o akciji Black Tie 2

Prijetili su Husejnović i Karišik, no golman Plavih je bio na visini zadatka.

Željezničar se probudio tek nakon pola sata igre i odmah došao do gola. Igrala se 31. minuta kada je Vrhovac pogodio nakon sjajnog ubačaja Mujezinovića za veliko slavlje gostiju.

Da Željezničar na 15-minutnu pauzu ne ode sa prednošću pobrinuo se u 42. minuti bivši igrač ove ekipe Ramić koji iz poštovanja nije htio proslaviti gol.

Na poluvremenu je došlo do sukoba između navijača jednog i drugog tima, ali brzom reakcijom policije spriječeni su veći incidenti.

U nastavku neki velikih prilika nije bilo, a svakako da je loš teren u mnogom uticao na to da igrači ne pruže dopadljivu igru.

Na kraju su se oba tima morala zadovoljiti podjelom bodova.

Premijer liga BiH, 18. kolo

FK Sloboda - FK Željezničar 1:1

FK Sloboda: Bukvić, Jusić, Husejinović, Ramić, Beganović, Maksimović, Osmić, Predragović, Kapetanović, Balić, Karišik.

FK Željezničar: Bender, Blažević, Kosorić, Vrhovac, Malić, Crnčević, Hajdarević, Subašić, Beća, Mujezinović, Juričić.

Kao što smo rekli, u drugoj utakmici dana Zrinjski je rutinski slavio protiv Posušja rezultatom 3:1.

Za novu, 14. ovosezonsku i osmu uzastopnu pobjedu Plemića u ligi pogađali su nevjerovatni Bilbija u dva navrata i jednom Juranović.

Gol utjehe za goste bio je djelo Lauša u 50. minuti.

Zrinjski će na zimsku pauzu otići kao lider. Trenutno je sakupio 45 bodova, dok je Posušje 11. sa 15 bodova i predstoji im grčevita borba za opstanak.

Zrinjski - Posušje 3:1

Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić, Zlomislić, Sabljić, Savić, Jakovljević, Memija, Juranović, Bilbija.

Posušje: Baćak, Ljbić, Šuta, J.Barišić, T. Barišić, Bešlić, Leko, D.Begić, Krišto, Horić, Lauš.