Juričić junak Željezničara, Radnik 'pao' na Grbavici

0
A. L.

Fudbaleri Željezničara pobijedili su danas na Grbavici Radnik iz Bijeljine sa 2:0 u susretu M:tel Premijer lige BiH.

Na prvu priliku čekali smo 18 minuta. Radnik je tada zaprijetio preko Pantelića i Todorova, ali udarac prvog je izblokiran, dok je udarac drugog otišao iznad gola.

Ramo Isak na obilježavanju 31. godišnjice zločina u Ahmićima: Teško je danas biti ovdje

Željezničar prijeti u 26. minuti preko Juričića, ali brani golman gostiju. U 40. minuti gosti su ponovo opasni, ali dobijaju samo korner nakon jedne gužve u šesnaestercu Željezničara.

Četiri minute prije kraja prvog dijela Juričić je opet pokušao, ali nije bio precizan.

Željezničar je nastavak meča otvorio terenskom inicjativom što mu se vrlo brzo isplatilo. Igrao se 50. minut kada je Blažević sjajno prošao po strani, ubacio za Juričića koji s pet metara matira golmana Radnika za radost domaće publike.

Kasnije se ušlo u daleko slabiji tempo meča. Hladno vrijeme na Grbavici otežavalo je igru.

U 78. minuti Motika je imao priliku za goste, ali nije bio precizan. Imao je Radnik do kraja nekoliko izglednih pozicija pred golom domaćih, čak su u jednom trenutku tražili i penal, ali sudac nije pokazao na kreč. Kasnije su gosti imali veliku šansu preko Markovića, ali do promjene rezultata nije došlo.

Do kraja su domaći uspjeli da potvrde pobjedu jer je u 92. minuti gol postigao Zdunić

Željezničar je teškom mukom upisao tri boda i sada ima ukupno 22 čime je došao do sedme pozicije na tabeli.