Pobijedio rak i donio Slonovima titulu prvaka Afrike

0

Nogometaši Obale Slonovače novi su šampioni Afrike!

Oni su u velikom finalu Afričkog kupa nacija, čiji su bili domaćini, savladali Nigeriju u Abidžanu sa 2:1, nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Junak velikog uspjeha bio je Sebastien Haller, koji je, kao i u polufinalu, postigao odlučujući gol.

Tragedija u BiH: Žena preminula nakon što ju je udario kamion

Da podsjetimo, riječ je o nogometašu koji je na tako davno izašao kao pobjednik u životnoj borbi, budući da je pobijedio rak.

Nigerija je povela golom Troos-Ekonga u 38. minuti.

U drugom poluvremenu je Obala Slonovače nošena podrškom 60.000 navijača u Abidjanu stigla do preokreta.

Na 1:1 je u 62. minuti poravnao Kessie, dok je konačnih 2:1 postavio Haller devet minuta prije kraja susreta.

Slonovi su treći put u historiji pokorili Afriku, prvi put od 2015. godine, a Nigerija je ostala na tri titule.