Ples Ajaxa, remi Hoffenheima bez našeg Bičakčića

Nogometaši Ajaxa rutinski su savladali AEK 3:0, dok su Šahtjor i Hoffenheim podijelili bodove igraju 2:2, u prvom kolu grupne faze Lige prvaka.

Predstavnik Holandije je tek u drugom poluvremenu slomili otpor Atinjana, jer se na gol čekalo 46. minuta.

Tek što se krenulo s centra, Ajax je poveo. Strijelac je bio Nicolas Tagliafico, koji je postigao i treći gol za svoj tim u 90. minuti susreta.

Strijelac drugog gola za Holanđane bio je Van de Beek.

Hoffenheim, bez našeg Ermina Bičakčića koji ima povredu mišića, odigrao je velikih 2:2 u gostima protiv Šahtjora.

Florian Grillitsch je već u šestom minutu doveo njemački tim u vodstvo, ali je Ismaili u 27. minutu izjednačio.

Njemački predstavnik je golom Nortveita glavom u 38. minutu ponovo poveo, da bi konačnih 2:2 postavio Maicon. Igrala se u 81. minuta.