Plemići srušili Sarajevo u derbiju kola: Bilbija 'riješio' utakmicu

1

FK Sarajevo i HŠK Zrinjski odigrali su susret 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a tri boda osvojio je Zrinjski.

U 33. minuti fantastičnim golom Marija Tičinovića Zrinjski je poveo 1:0. Fudbaler Zrinjskog je jako sutirao i pogodio rašlje gola mladog Šahimovića.

Do kraja prvog poluvremena Sarajevo nije napravilo nijednu značajniju priliku.

BHRT reaguje na dugove: Umjesto jutarnjeg programa gledaoce FTV-a dočekala testna slika

Zrinjski postiže drugi gol u 73. minuti kada je Nemanja Bilbija udvostručio prednost Mostaraca. On je i u 69. minuti imao veliku šansu, ali je šutirao iznad gola.

Sarajevo je imalo veliku priliku u 53. minuti kada je Ziljkić šutirao direktno iz kornera, ali je Marić obranio.

Za Sarajevo su od prve minute igrali: Šahinović, Vršajević, Jelić Balta, Oliveira, Varešanović, Kyeremeh, Šerbečić, Radović, Čirjak, Martinović i Ziljkić.

Na klupi su ostali: Dizdarević, Trako, Mulalić, Čataković, Vrančić, Ramić, Tomašević, Salčin i Mustafić.

Početni sastav Zrinjskog bio je: Marić, Barišić, Ćorluka, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Sučić, Ilinković, Memija, Tičinović, Bilbija.

Klupa: Topić, Jukić, Kiš, Sabljić, Malekinušić, Stanić, Magdić, Kamenar, Vukotić.