“Petarda” Arsenala u londonskom derbiju

0

Desetkovani Chelsea se nije proslavio na Emiratesu, bez Cole Palmera, ekipa Mauricia Pochettina nije mogla protiv motivisanog Arsenala kome je svaki bod bitan u borbi za titulu.

Početak derbija je bio savršen za pristalice Arsenala jer su već u četvrtoj minuti golom Trossarda imali prednost od 1:0. Asistenciju je upisao Declan Rice. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Pravu rapsodiju Pochettinovi momci su doživjeli u razmaku od 18 minuta, tačnije od 52. do 70. minute kada Arsenal postiže čak četiri gola, dva gola dao je defanzivac Benjamin White, a dva Nijemac, Kai Havertz.

FK Željezničar ostvario ključnu pobjedu u borbi za opstanak, na Grbavici 'pali' Tuzlaci

Sve to je bilo dovoljno za ubjedljivu pobjedu domaćina koji je sada na prvom mjestu sa 77 bodova, tri više i utakmicom više od Liverpoola i dvije utakmice više te četiri boda više od Manchester Citya. Chelsea je deveti sa samo 47 bodova, piše SCSport